menusearch
madanif.ir

نظریه انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود

تقویم
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
جستجو
هدر سایت

نظریه انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود

(3)
(0)
اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی اشتراک
تاریخ درج خبر شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰
تعداد بازدید خبر 628
 نظریه انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود

هگمتانه، گروه خبر همدان: دبیر مجمع فعالان عرصه جمعیت همدان هشدار داد: باید مراقب باشیم شعار جوان‌گرایی توسط وابستگان و وارثان ثروت و قدرت که دستشان از منابع کوتاه شده، به انحراف کشیده نشود.

 

به گزارش خبرنگار هگمتانه، حجت‌الاسلام میلاد صالحی گفت: باید تلاش کنیم جوان‌گرایی از یک حرکت صوری به یک نهضت محتوایی تبدیل شود.

 

وی با اشاره به توجه جامعه به جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت قشر جوان در امور مختلف جامعه، اظهار کرد: بیش از 50 درصد جامعه ما را قشر جوان تشکیل داده و این فرصت به ندرت نصیب هر جامعه‌ای می‌شود و در سال‌های نه‌چندان دور با توجه به بافت سنتی ایران شاهد بسته شدن پنجره جمعیتی و افول و ریزش جمعیت جوان خواهیم بود.

 

وی در ادامه افزود: با توجه به این موضوع و از سوی دیگر با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد و مخاطب آن جوانان هستند و حتی کلمه جوان 20 بار در آن تکرار شده است باید به جوان‌گرایی اهمیت بیشتری داد.

 

دبیر مجمع فعالان عرصه جمعیت همدان با اشاره به جرأت، شجاعت و همتی که در جوانان وجود دارد، به شکسته شدن بت‌ها توسط حضرت ابراهیم(ع) که در قرآن جوان خطاب شده است اشاره و عنوان کرد:‌ با استفاده از سرمایه جوان خیلی از ساختارهایی که به سمت خمودگی و رخوت و پیری پیش رفته‌اند شکسته می‌شود.

حجت‌الاسلام صالحی در ادامه سخنانش عنوان کرد: باید تلاش کنیم جوان‌گرایی از یک حرکت صوری، فرمی و مدلی به یک نهضت محتوایی تبدیل شود و آن‌گونه نباشد که با انتصاب تعدادی از جوانان صرفاً به دنبال استفاده ابزاری از این ظرفیت باشیم.

 

وی اضافه کرد: زمانی که می‌بینیم در بیانیه گام دوم بیش از 11 محور برای فعالان جوان و دانشجویان مطرح می‌شود و با توجه به روی کار آمدن دولت سیزدهم اگر بهره‌وری از جوانان اتفاق نیفتد و فرصت‌سوزی شود ممکن است خودخواهی تلقی شود و از همین‌رو به‌کارگیری نیروهای جوان نویدبخش طهارت و پوست‌اندازی دولت است.

دبیر مجمع فعالان عرصه جمعیت همدان عنوان کرد: تبیین نظریه انقلاب اسلامی برای جوانان متعهد انقلابی باید توسط پیشکسوتانی که عهده‌دار این امر هستند و وظیفه روشنگری و ابلاغ پیام انقلاب را دارند صورت بگیرد و پیشکسوتان روز به روز در حال تبیین نظریه انقلاب اسلامی به جوانان باشند.

 

حجت‌الاسلام صالحی ابراز کرد: نکته قابل توجه این است که باید مراقب باشیم شعار جوان‌گرایی توسط وابستگان و وارثان ثروت و قدرت که دستشان از منابع کوتاه شده، به انحراف کشیده نشود، زیرا عده‌ای که خود نمی‌توانند در مسائل مدیریتی و اجرایی کشور ورود کنند، ممکن است جوانانی را از طرف خودشان جایگزین کنند تا این جوانان اهداف آنها را پیش ببرند.

وی با تأکید بر نظارت و تبیین پیشکسوتان در این امر، عنوان کرد: با توجه به حضور 4.5 میلیون دانشگاهی در کشور و 150 هزار روحانی و طلبه، ظرفیت علمی و حوزوی ما نیز ظرفیت غنی و قوی است، پیشنهاد می‌شود که یک برش استانی راهبردی جوانان در همدان تدوین شود و با هم‌افزایی و اشتراک ادارات مربوط به جوانان مانند آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، سازمان دانشجویی، بسیج و طلاب، تبلیغات اسلامی و... یک سند راهبردی برای جوانان تدوین شود.

 

حجت‌الاسلام صالحی بیان کرد: همچنین می‌توان با تشکیل حلقه‌های علمی و پژوهشی فارغ از فعالیت‌های اجتماعی و میدانی، در راستای رصد، پایش و برون‌رفت مشکلات جوانان گام برداشت و گروه دیگر مسؤول اجرای این پژوهش‌ها باشند و می‌توان از ظرفیت امام جمعه جوان استان برای هسته‌های عدالت‌خواهی، پویایی و جوان‌گرایی به عنوان نظارت استفاده کرد.

 

حجت الاسلام صالحی